Kurs wizażu w Wyższej Szkole Kosmetyki i Nauk o Zdrowiu

Kurs wizażu

Zapisz się

 

Kurs wizażu od podstaw w 85% składa się z części praktycznej. Zajęcia odbywają się w profesjonalnie przygotowanej pracowni, wyposażonej w odpowiednie stanowiska, które są zaopatrzone w komplet kosmetyków niezbędnych do wykonywania poszczególnych technik makijażu. To doskonały wybór dla wszystkich pasjonatek kosmetyki kolorowej.

 

  • Rodzaj kursu: Wizaż 
  • Czas trwania: 60 godzin 
  • Terminy kursów: marzec, październik
  • Opłaty: 2500 zł
Studentka wykonuje makijaż w trakcie kursu wizażu w Wyższej Szkole Kosmetyki i Nauk o Zdrowiu

Zagadnienia realizowane na kursie

 

Na kursie wizażu uczestnicy zdobędą wiedzę z zakresu technik makijażu, takich jak korekta kształtu twarzy, oczu i ust, podkreślanie walorów naturalnego piękna, a także umiejętność dobrania odpowiednich kosmetyków. Biorąc pod uwagę różne typy cery, kształty i kontury twarzy, kursanci nauczą się, jak dostosować makijaż do indywidualnych potrzeb klienta, uwzględniając jego preferencje i okazję, na którą jest on przeznaczony. Podczas praktycznej części kursu uczestnicy będą mieć okazję ćwiczyć swoje umiejętności przy pomocy zróżnicowanych palet barw i produktów, rozwijając tym samym swoje zdolności w tworzeniu niecodziennych stylizacji. Kurs wizażu oferuje również wielką szansę na rozwinięcie umiejętności komunikacyjnych i interpersonalnych. Wizażysta często musi pracować w bezpośrednim kontakcie z klientem, dlatego podczas kursu uczestnicy zdobędą wiedzę efektywnej komunikacji, tak aby zrozumieć i spełnić oczekiwania klienta, zachowując przy tym szacunek i profesjonalizm.

Studentki porównują odcienie bronzera na kursie wizażu WSKINOZ

Ścieżka kariery po szkole wizażu

 

Po ukończeniu kursu wizażu istnieje wiele możliwości rozwoju kariery zawodowej, wśród których wyróżniamy m.in. pracę w gabinetach kosmetycznych, salonach urody lub salonach fryzjerskich.

Wizażyści są również potrzebni w branży rozrywkowej, takiej jak teatr, telewizja i film.

Inną opcją jest skupienie się na branży mody, wykonywaniu profesjonalnego makijażu i stylizacji na sesjach zdjęciowych, czy kampaniach reklamowych.

Wizażyści mogą również podjąć pracę jako freelancer. Można prowadzić własny biznes, oferując klientom usługi wizażu na różne okazje. Wizażysta znajdzie pracę również w drogeriach i perfumeriach, przemyśle kosmetycznym, czy w szkołach wizażu.

Zapisy na kurs wizażu 

 

Kursy w WSKINOZ prowadzone są przez cały rok i rozpoczynają się w marcu lub październiku. Złóż wniosek online lub odwiedź nas osobiście – Łódź, ul. Wileńska 53/55.

 

Masz pytania?

Uczestniczka kursu z wizażu i stylizacji WSKINOZ wykonuje makijaż na modelce

Partnerzy studiów

Logo Bielenda Professional, partnera biznesowego WSKINOZ
Logo OPI partnera studiów WSKINOZ
Logo HERLA partnera studiów WSKINOZ
Logo ITP partnera studiów WSKINOZ
Logo NIOXIN partner stadiów WSKINOZ
Logo BTL partner stadiów WSKINOZ
Logo APIS partner stadiów WSKINOZ
Logo INGLOT, partnera biznesowego WSKINOZ
Plany zajęć