studenci_WSKINOZ_wykonuja_zabieg_w_ramach_zajec_w_pracowni_WSKINOZ.webp

Gdzie studiować kosmetologię?

 

Kosmetologia jest dziedziną, która zajmuje się pielęgnacją skóry, włosów, paznokci – ogólnie mówiąc: poprawą wyglądu zewnętrznego, przy czym może wpływać również na polepszenie jakości naszego zdrowia. Istnieje wiele placówek edukacyjnych, w których ofercie pojawia się kierunek kosmetologia. Gdzie najlepiej studiować? Sprawdź najpopularniejsze miejsca!

 

Kosmetologia studia – ile lat?

 

Popularne uczelnie publiczne i prywatne oferują możliwość kształcenia się w zakresie kosmetologii na poziomie licencjatu i magisterki, a interdyscyplinarnie opracowany kierunek kształcenia skupia się nie tylko na samej kosmetologii, ale również naukach medycznych i naukach o zdrowiu. Program przewiduje naukę w ciągu 3 lat w przypadku studiów I stopnia lub 2 lat w przypadku studiów II stopnia. Po zakończeniu studiów absolwenci uzyskują dyplomy odpowiadające poszczególnym poziomom edukacji.

 

Kosmetologia studia publiczne i prywatne

 

W Polsce studia na kierunku kosmetologia lub tego typu specjalizacji można podjąć na 31 uczelniach publicznych oraz w 37 prywatnych szkołach wyższych. Poszczególne placówki oferują kształcenie w trybie stacjonarnym, niestacjonarnym, a nawet online.

 

Studia kosmetologia – co zdawać na maturze?

 

Każda uczelnia ma inne wymagania rekrutacyjne na studia na kierunku kosmetologia. W przypadku uczelni publicznych wśród najczęściej wymaganych przedmiotów maturalnych na poziomie rozszerzonym znajdują się: biologia, chemia, fizyka czy matematyka. Niepubliczne szkoły wyższe kładą nacisk na zdanie podstawowych przedmiotów maturalnych, to znaczy: języka polskiego, języka angielskiego, matematyki. Przedmioty dodatkowe nie zawsze są tu uwzględniane w procesie rekrutacyjnym, co nie oznacza, że nauki przyrodnicze nie będą szczególnie pomocne w dalszym zdobywaniu edukacji.

 

Specjalizacje – kosmetologia

 

Studia kosmetologiczne gwarantują nabycie wiedzy i potrzebnych umiejętności do wykonywania zawodu, ale przede wszystkim dają również szansę na wyspecjalizowanie się w dziedzinie najbardziej interesującej studenta. Wśród popularnych specjalności na kierunku kosmetologia znajdują się: podologia, trychologia, wizaż i stylizacja, makijaż permanentny, laseroterapia, SPA&Wellness i wiele innych.

 

Studia na kierunku kosmetologia – ceny

 

Kosmetologia na uczelniach prywatnych lub realizowana w trybie niestacjonarnym jest płatna. Ceny za rok kształcenia wahają się od 4600 zł do 6500 zł, jednak są one zmienne i uwarunkowane ofertą uczelni. W przypadku studiów stacjonarnych, realizowanych na uczelniach publicznych, kształcenie jest bezpłatne.

 

Kosmetologia – gdzie najlepiej studiować?

 

  • Uczelnie i szkoły kosmetologiczne

Wiele uczelni i szkół oferuje programy kosmetologiczne, zarówno na poziomie licencjackim, jak i na poziomie technicznym. Przykładem może być Wyższa Szkoła Kosmetyki i Nauk o Zdrowiu w Łodzi, Krakowska Akademia im. Andrzeja Frycza Modrzewskiego, Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa w Suwałkach.

 

  • Akademie kosmetyczne i szkoły zawodowe

Istnieje wiele akademii kosmetycznych i szkół zawodowych, które specjalizują się w kształceniu w zakresie kosmetologii. Wśród nich znajdują się m.in. Akademia Piękności i Urody w Gdańsku czy Akademia Wizażu i Stylizacji w Krakowie.

 

  • Kursy i szkolenia

Wiele organizacji oferuje krótkoterminowe kursy i szkolenia z zakresu kosmetologii. Można znaleźć je zarówno w instytucjach publicznych i szkołach wyższych, jak i w prywatnych firmach. Przykładem takich miejsc jest Wyższa Szkoła Kosmetyki i Nauk o Zdrowiu, Centrum Kształcenia i Szkolenia Zawodowego w Warszawie lub Instytut Kosmetologii w Krakowie.

 

Przed podjęciem decyzji o wyborze konkretnego miejsca studiów kosmetologicznych, warto zapoznać się z programem nauczania, dostępnymi środkami dydaktycznymi oraz opiniami studentów lub absolwentów. Ważne jest również sprawdzenie, czy dana placówka oferuje certyfikaty lub licencje, które są uznawane w branży kosmetycznej.

 

Powodzenia!

Partnerzy studiów

Logo Bielenda Professional, partnera biznesowego WSKINOZ
ITP Biomedical Company, partner biznesowy WSKINOZ
APIS Natural Cosmetics, partner biznesowy WSKINOZ
Logo INGLOT, partnera biznesowego WSKINOZ
Logo OPI, partnera biznesowego WSKINOZ
Logo BTL, partnera biznesowego WSKINOZ
Logo HERLA, partner biznesowy WSKINOZ
Logo Nioxin, partner biznesowy WSKINOZ
Plany zajęć